Etykietowanie żywności Bezpieczeństwo żywnościW sprawie etykietowanie żywności należy lepiej informować konsumentów o produktach. Musimy informować o zastępowaniu elementu, tradycyjnego składu spożywczego, innymi elementami. Nie należy wprowadzać przymiotnika ,,tradycyjne’’, bo to wprowadza w błąd konsumentów. Zawsze trzeba informować na etykietach kiedy jakieś tradycyjne substancje składowe zamieniane są na inne. Etykietowanie także wpływa na bezpieczeństwo żywności.

Liotard Kartika Tamara 77 % Europejczyków uważa, że mięso klonowane jest produktem nienaturalnym i nie chcą go spożywać. Żywność ze zwierząt klonowanych nie należy do ,,novel food’’ – nowej żywności.

Etykietowanie wołowiny w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności

Etykietowanie wołowiny w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności

 Musimy znaleźć rozwiązanie przejściowe. Nie może dojść do tego, ze w czasie kiedy Komisja będzie pracowała nad nowymi przepisami na rynku pojawią się nowe produkty modyfikowane genetycznie. Proponuje przyjąć rozwiązanie wiążące prawnie które wygaśnie w momencie kiedy będą nowe przepisy. Nie można dopuścić do udzielenia zezwolenia na wprowadzanie na rynek sklonowanego mięsa. Prezydencja węgierską powinna opowiedzieć się za rozwiązaniem wiążącym prawnie aczkolwiek czasowym.